Výňatek z ROZHOVORU s Marcelou Plesníkovou.

Marcela Plesníková je zastupitelkou hnutí ANO na pražském magistrátu. ParlamentníListy.cz s ní hovořily nejen o aktuální situaci, ale také o vývoji a politické budoucnosti. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.


 

Patrik Nacher pro Parlamentní listy před týdnem řekl: „Snažím se prosadit projekt Euroklíč, zdravé stravování ve školách, kde začínáme ve školách na Praze 13.“ Vy jste na „třináctce“ ve vedení radnice, můžete tento projekt přiblížit?

Projekt jsme nazvali Chytře do života. V dnešním globalizovaném světě se v řadě zemí objevuje ve stále větší míře problém dětské obezity. Četné studie opakovaně prokázaly, že i v České republice rapidně přibývá obézních dětí, přičemž není žádným tajemstvím, že obézní dítě = obézní dospělý. V budoucnu bychom museli investovat nemalé výdaje zejména do léčby a sociálního zabezpečení těchto pacientů. Navíc obézní dospělý dál předává špatné stravovací návyky dětem, čímž se vytváří vzorec chování v podobě uzavřeného kruhu – chceme tento kruh přerušit. Hodláme nenásilně, mj. formou přednášek, rozhovorů a akcí včetně her a osobními konzultacemi si s dětmi a jejich rodiči povídat – či lépe řečeno komunikovat. V našem týmu bude působit antropolog, psycholog, internista a výživový poradce, všichni se zkušeností z práce s dětmi. Záměrně se nebudeme vyhýbat ani souvisejícím otázkám finanční gramotnosti.


 

Zdroj: parlamentnilisty.cz. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.